Albanian Music

Albanian News | Muzika Shqiptare | Albanian Movies | Flash Chat | Mp3 | Video | Humor | Horoscope | Big Brother | Sport | Albnian Tv | Games

Home

Chat

Forum

 

Shqipėrisė i duhet njė president konsensual 
Topi, ligjėratė nė Kembrixh: Perėndimi tė mos braktisė Ballkanin

Postimet e Fundit nė AlbaNur

Follow Us

 
Chat me Kamera

Albanur Chat ėshtė Video Chat i parė Shqiptar i kėtij lloji nė Internet. Ne Albanur, fjala Shqiperia Chat  tregon se kėtu mund tė takoni femra dhe djem nga Shqipėria etnike dhe diaspora.

Latest from Shqiperia Politike
Latest from Shqiperia Politike

Paloka: Topi zbuloi misterin me Ramėn
Deputeti i PD, Edi Paloka i cilėsoi qesharake deklaratat qė kreu i shtetit bėri njė ditė mė parė nė njė emision televiziv. Duke i’u pėrgjigjur deklaratave tė presidentit Bamir Topi, i cili theksoi 'se kapitulli mė PD ėshtė mbyllur nga ata qė pritėn atė ditė qė ta largojnė qoftė me ngritje nė detyrė', deputeti Paloka akuzoi presidentin pėr lidhje tė fshehta me kreun e opozitės Edi Rama. .... Me teper!

Ahmet Zogut kthehen nė atdhe

Shqiptarė qėllojnė me kallashnikov policinė greke

SHBA dhe Shqipėria partnerė tė fuqishėm

Rama: Turizmi nė Shqipėri jo vetėm etnik

Vetėvaret Ardian Klosi, mesazhi i fundit bashkėshortes

Latest from Jeta e VIP-ave Shqiptar

Miss Albania - Miss Kosova - Miss Shqiperia - Top Albanian Models
Miss Universe Kosova 2011
Aferdita Dreshaj was crowned Miss Universe Kosova 2011 More!
Miss Universe Kosova 2010
Keshtjella Pepshi was crowned Miss Universe Kosova 2010 More!
Miss Kosova Universe 2008
Zana Krasniqi  is the first Miss Universe Kosovo since the state's declaration More!
Jepe lajmin vet nė portalin e lidhjeve shqiptare nė AlbaNur
Lajme nga Shqiperia

Lajme nga Kosova

Lajme nga Maqedonia

Albania Big Brother, Big Brother Forum
Big Brother Albania
Historia e Popullit Shqiptar - Historia e Shqiperisė

Ne vitin 1959 u botua ne Tirane vellimi i pare i Historise se Shqiperise, i cili, se bashku me vellimin e dyte, qe doli me 1965, perben vepren e pare shkencore pergjithesuese per Historine e Shqiperise, te hartuar nga nje grup autoresh. Per me teper Ketu!

Historia e Popullit Shqiptar - Historia e Shqiperise
ILIRET
MESJETA SHQIPTARE
SHQIPERIA NEN SUNDIMIN OSMAN
RILINDJA KOMBETARE


Por materialet mund te perdoren nga cdo shqiptar qe interesohet te njohe historine e popullit te vet!!

Albania
Albania is located in the western part of the Balkan peninsula. It borders the former Yugoslavia (Serbia - Montenegro) and Kosova in the north and the east, (FYR of) Macedonia in the east, and Greece in the south. It has access to the Adriatic and Ionian Seas in the west. From the Strait of Otranto, Albania is less than 100 km (60 miles) from Italy. The country covers a total of 28,000 squared kilometers (11,000 squared miles) and its population is 3.3 million.
Advertising your Shopping at AlbaNur
Advertising your business using the internet and the World Wide Web is not just about pretty pictures on a computer.

AlbaNur reaches the whole Albanian community throughout the world in real time. Many of our visitors are from Europe & America, however there is growing traffic from our homeland in the Balkans as there become more internet users. We strive to have the most up to date local and global issues important to Albanians, to ensure our continued success.

E-Mail us a timshkupi@hotmail.com to find out how you can advertise your business at "AlbaNur".

Enver Hoxha

Enver Hoxha, Xhaxhi Enver Hoxha, Foto Enver HoxhaEnver Hoxha (b. Oct. 16, 1908, Gjirokast‘r, Alb.--d. April 11, 1985, Tiran‘), the first communist chief of state of Albania. As that country's ruler for 40 years... Read more Here!

Fan Noli

Fan Noli lindi mė 6 janar 1882 nė Ibrik Tepe tė Turqisė. Nga viti 1908 deri mė 1912 kryen studimet e larta pėr arte nė Universitetin e Harvardit. Ai vdiq nė Florida nė mars tė vitit 1965 nė moshėn 83 vjeēare.  Lexo!

Sami Frasheri

Sami Frasheri, Foto Sami FrasheriRilindes i shquar, ideologu kryesor i Levizjes Kombetare Shqiptare, dijetar i madh, shkrimtar dhe publicist. Ne literaturen e huaj eshte njohur me emrin Shemseddin Sami. Lindi ne Frasher te Permetit... Lexo!

Naim Frasheri

Naim Frasheri, Foto Naim FrasheriFigura qendrore e letersise shqiptare te Rilindjes, ai qe u be shprehes i aspiratave te popullit per liri e perparim, si poet i madh i kombit, eshte Naim Frasheri, bilbili i gjuhes shqipe. Naimi lindi me 25 maj 1846 ne Frasher,.. Lexo!
 
 

Most viewed Albanian singers on youtube 2006 - 2012

Adelina Ismaili | Adelina Tahiri | Adelina Berisha | Adelina Thaqi | Adi Krasta | Adrian Gaxha | Aferdita Dreshaj | Agnesa Vuthaj | Alban Skenderaj | Albanian Got Talent

Alberie Hadergjonaj | Alketa Vejsiu | Alma Saraci | Altuna Sejdiu Tuna | Amarda Toska | Anjeza Branka | Anjeza Maja | Anjeza Shahini | Antoniette Nikprelaj | Angela Martini

Anxhela Peristeri | Arbana Osmani | Ardian Bujupi | Ardit Gjebrea | Argjentina Ramosaj | Arkimed Lushaj | Arta Bajrami | Artiola Toska | Aurela Gace | Beatrix Ramosaj

Bertan Asllani | Besa Kokedhima | Big Basta | Big Brother Albania | Big Mama | Bleona Qereti | Blerim Destani | Blero | Ciljeta Xhilaga | Dafina Rexhepi | Dafina Zeqiri

Diellza Kolgeci | Edita Sopjani | Eli Fara | Eliada Ahmeti | Eliza Dushku | Eliza Hoxha | Elsa Lila | Elvana Gjata | Emina Cunmalaj | Eni Koci | Eranda Libohova | Eva Pepa

Ermal Fejzullahu | Fjolla Morina | Florian Mumajesi | Frederik Ndoci | Genta Ismaili | Getoar Selimi | Gjira Kajtazi | Gjyste Vulaj | Greta Koci | Hana Cakuli | Inis Gjoni

Hekuran Krasniqi | Hermes Nikaj | Ingrid Gjoni | Irma Libohova | Jehona Sopi | Jeta Faqolli | Jonida Maliqi | Juliana Pasha | Kaltrina Selimi | Kejsi Tola | Kledi Kadiu

Korab Shaqiri | Kristine Elezaj | Labinot Tahiri Labi | Laureta Meēi | Ledina Celo | Ledri Vula | Leonora Jakupi | Leonora Poloska | Linda Halimi | Lola Luma | Lorena Cika

Luan Bexheti | Mahmut Ferati | Mariza Ikonomi | Meda | Merita Halili | Mihrije Braha | Mima Kastrati | Miriam Cani | Mirsa Kerēeli | Motrat Mustafa | Nik Xhelilaj | Noizy Otr

Nora Istrefi | Poni | Redon Makashi | Reperat Shqiptar | Rezarta Shkurta | Rita Ora | Rona Nishliu | Ronela Hajati | Rovena Dilo | Rovena Stefa | Rozana Radi | Ryva Kajtazi

Sabri Fejzullahu | Seldi Qalliu | Shota Baraliu | Shpat Kasapi | Shpija Kosoves | Sinan Hoxha | Sinan Vllasaliu | Soni Malaj | Teuta Kurti | Valbona Halili | Valbona Mema

Vedat Ademi | Vesa Luma | Vildane Zeneli | Vlora Islami | Xhemi Shehu | Xhensila Myrtezai | Xhesika Berberi | Yllka Gashi | Zajmina Vasjari | Zana Krasniqi | Zanfina Ismaili

Gazeta Shqiptare, Albanian News, Albanian News, Gazetat Shqiptare,

Shpallje, Shpallje Falas, Shpallje Online, Shitblerje, Marketing,

Libri Shqip, Libra ne Gjuhen Shqipe, Libra Shqip Falas

Kosova Love, Chati Vejushkave, Kosova SEX, Vejushka, Kontakto Vejushkat Diaspore, Albanian WebCam Chat,

Muzika Shqip | Albanian News | Albanian Radio | Albanian Music | Albanian Chat | Albanian MP3 | Albanian Video | Albanian Movies | Muzika Online | Albanian Rap

Albanian Forum | Albanian Sport | Albanian Miss | Vajzat Shqiptare | Miss Kosova | Kosovo | Albanian Movies | Meda | Genta Ismajli | Adelina Ismaili | Religion | Dafina

Kosova Film | Humor Shqiptar | Albanian VIP | Rapsodet | Filma Shqiptar | Nora Istrefi | Macedonia | Libra Shqip | Historia Shqiptare | Albanian Culture | Shitblerje

Video Shqiptare | Chat Shqip | Shqiperia | Muzik Tallava | Foto Shqiptare | Stupcat | Portokallia | Tirana Sot | Albanian TV | Koha Ditore | ABC News | Radio Shqiptare

copyright by AlbaNur / designed Shqip by tim shkupi 2002 - Contact: Webmaster